Terapia dźwiękami własnego głosu

Jeśli potrzebujesz wyciszenia, odprężenia i przyjemności z przebywania ze samą sobą i własnym głosem, wybierz zajęcia z terapii głosem, na których nauczysz się lepiej rozpoznawać swoje emocje, panować nad swoim oddechem i ciałem oraz śpiewać.

Zajęcia odprężająco-wyciszające wykorzystują pozytywne wibracje własnego głosu podczas śpiewu. Pomagają w pokonywaniu zahamowań psychicznych, które przeszkadzają w aktywności życiowej i swobodnym komunikowaniu się np. braku wiary w siebie, nieśmiałości.

Dźwięki, które działają terapeutycznie, a nawet uszczęśliwiająco artykułowane są przez samego ucznia. Jest to wykorzystanie pozytywnych wibracji własnego głosu. Najpierw są to pojedyncze dźwięki, potem frazy muzyczne, aż w końcu uczeń odkrywa, że śpiewa pełną piersią i sprawia mu to niezwykłą radość. Zaczyna odkrywać w sobie przestrzeń dźwiękową, której dotychczas nie znał i otwierać się na świat muzyki podczas przyjemnego odprężenia.

Najlepsze efekty ćwiczeń występują u osób, które chcą i często potrafią śpiewać,ale trudno im pokonać wstyd, nie wierzą w swoje siły, albo po prostu potrzebują terapii własnym głosem, którego dobroczynne oddziaływanie nie było im znane.