Nauka gry na pianinie Poznań

Zapraszamy na nasze lekcje osoby w każdym wieku - dzieci, młodzież i dorosłych. Niezależnie od wieku, naukę gry na pianinie można rozpocząć od podstaw, jak i kontynuować oraz doskonalić wcześniej wypracowany poziom.

Zajęcia prowadzone są wyłącznie w trybie indywidualnym. Dostosowujemy je do osobistych potrzeb i możliwości uczących się.

Podczas lekcji gry na pianinie, uczeń zostaje wprowadzony w świat dźwięków, zarezerwowany tylko dla muzyków. Nauczy się posługiwania językiem nutowym (odczytywania nut), jak również wydobywania pięknych dźwięków z instrumentu. Z czasem zaś będzie wykonywał najpierw łatwiejsze, a potem coraz trudniejsze i piękniejsze utwory.


Gra na pianinie

Elastyczne podejście i wiele możliwości

Dzięki temu, że zajęcia prowadzone są indywidualnie, każdy może wybrać swój własny repertuar, zależnie od osobistych upodobań. Dysponujemy bogatym zapleczem nutowym, który obejmuje zarówno klasykę, jak i np. muzykę filmową. Ponadto, uczniowie mają możliwość gry na cztery ręce,czyli wykonywania jednego odpowiednio skomponowanego utworu we dwoje, co uczy wspólnego muzykowania i rozwija umiejętności społeczne. W pracy z uczniem bierzemy pod uwagę preferencje i cele jakie chce w naszej szkole osiągnąć. Zajęcia prowadzone są w bezstresowej i przyjaznej atmosferze. Pokazujemy, że nauka gry na pianinie może być też świetną zabawą! Serdecznie zapraszamy do ośrodka Musica Humana – ul. Gwarna 13, Poznań.

Gra na pianinie

Korzyści z nauki gry na pianinie

Ucząc się gry na instrumencie, kształtujemy nie tylko umiejętności muzyczne, lecz osiągamy także inne istotne korzyści. Po pierwsze, znacząco poprawia się koncentracja, ponieważ tego rodzaju aktywność wymaga ogromnego skupienia się na wykonywanych ruchach. Ponadto, podnosi się poziom zdolności manualnych, jako że każdy palec u obu rąk ma swoje określone zadanie, które należy nieustannie kontrolować, a do tego dołączyć jeszcze pracę stopy.

Gra na pianinie

Wiele prowadzonych badań w zakresie wpływu gry na instrumentach na rozwój mózgu sugeruje, że ponoszą się możliwości pamięci operacyjnej oraz długotrwałej. Co więcej, takie oddziaływanie utrzymuje się również w sytuacjach niezwiązanych z muzyką. Podobnie ma się sprawa elastyczności mózgu i jego sprawności w późniejszych latach. Niejednokrotnie za przyczynę utrzymania funkcji poznawczych na bardzo dobrym poziomie w podeszłym wieku brano regularne i wieloletnie ćwiczenia gry na instrumentach.

Nauka gry na pianinie, prowadzona w Poznaniu przez ośrodek Musica Humana, zapewnia więc kompleksowy rozwój na wielu płaszczyznach!