Emisja głosu w mowie

Zajęcia dla osób, które zawodowo pracują głosem np. nauczycieli, menedżerów, aktorów.Uczą one jak świadomie posługiwać się głosem oraz oddychać podczas mówienia.

Właściwa emisja głosu oraz prawidłowe artykułowanie słów daje odczuwalnie większy komfort mówcy i lepszy odbiór słuchającemu. Znikają chrypki i suchość w gardle, maleje napięcie mięsni aparatu głosowego. Mowa staje się wyraźna, a mówca bardziej odprężony i mniej zmęczony. Dzięki świadomie wymawianym głoskom i oddechowi przeponowemu poprawia się także dykcja.

Poprzez pracę nad głosem, możliwa jest zmiana tembru głosu czyli barwy głosu jak i sposobu intonowania. Głos można podwyższyć lub obniżyć i znaleść takie jego brzemienie by móc się z nim lepiej utożsamiać.

Głos jest częścią naszej osobowości, a więc powinien wypływać z naszego wnętrza, a my powinniśmy się z nim dobrze czuć. Głos i sposób i mówienia wpływa na nasze relacje z innymi ludźmi. Decyduje o tym jak odbierają nas inni, czy chcą nas słuchać i chętnie przebywają z nami.